„V rámci tzv. porcování medvěda se podařilo poslanci Zdeňku Boháčovi získat pět milionů korun na tento záměr,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Jak dále sdělil, v nejbližší době bude vypsáno výběrové řízení na provedení akce, která musí být dokončena do konce tohoto roku. „Finanční prostředky jsou totiž účelově vázány a musí být vyčerpány ještě letos,“ vysvětlil Bohuslav Přidal.

Stávající zeleň mezi lávkou u loděnice a obchodně-sportovním centrem se tak promění v další klidovou zónu. „Tento záměr vyplynul z potřeby dořešit bezprostřední okolí vycházkové trasy podél nábřeží Bečvy a vytvořit tak veřejnosti přístupný park s velkým množstvím posezení, doplněný hracími prvky a osvětlením,“ řekla městská architektka Olga Krčmová.

Bývalá přerovská plovárna se ještě letos promění v park

Klidová část bude splňovat také okrasnou funkci. „Modrošedé kobercové trvalky se zvlněným trávníkem budou představovat vodní hladinu. Toto místo s automatickou závlahou se tak stane v parných letních dnech příjemnou oázou svěží zeleně, kde si lidé mohou odpočinout na lavičkách,“ doplnila Krčmová. Ve středu parku, pod korunami platanů, si budou návštěvníci moci posedět na neformálně rozhozeném mobiliáři nebo relaxovat na polohovatelných lavicích.

Vše bude provedeno ze žárově pozinkovaného perforovaného materiálu s minimálními nároky na údržbu. Poslední sekce s hracími prvky bude určena pro vyznavače hry petanque.

„Tento prostor bude možné využívat také pro drobná kulturní vystoupení určená pro mladého diváka, pro hru s jedním hercem nebo písničkáře,“ dodala městská architektka.

O ozvučení a světelné efekty se postará potřebná technika, kterou lze napojit do majáku v podobě hodin. Ten bude dominantou nového přerovského parku. „Je to dobrý nápad. Myslím, že takových pěkných míst k posezení není ve městě nikdy dost,“ komentoval myšlenku na zřízení parku Petr Závozda z Přerova.