Jednoho psa však nalezli na Nový rok strážníci z Lipníku nad Bečvou. Odchycený foxteriér stále čeká na svého majitele v kotci na místní policejní služebně.

„Po Silvestru u nás nemáme žádný nový přírůstek. Dokonce ani nemáme hlášeno, že by některý z majitelů svého psa postrádal,“ řekla vedoucí útulku pro zatoulaná zvířata v Přerově Soňa Hynčicová. Podle jejích slov se majitelé ke svým zvířecím svěřencům chovají čím dál více zodpovědněji.

„V minulosti jsme se občas setkali, že právě po silvestrovské veselici u nás skončilo několik zvířat, ale v posledních letech těchto případů ubývá. Je to asi tím, že chovatelé jsou více poučeni, jak si mají své čtyřnohé mazlíčky ohlídat,“ řekla Hynčicová. J

ak dále dodala v přerovském útulku je v současné době umístěno čtrnáct psů a tři kočky. Kapacita tohoto zařízení je už tak téměř naplněna. „Momentálně máme obsazeno tak z osmdesáti procent z celkové kapacity. Máme zde totiž spoustu velkých plemen psů a někteří se potýkají s nesnášenlivostí,“ vysvětlila Hynčicová.

Jednoho psa po silvestrovských oslavách nalezli na Nový rok však strážníci z Lipníku nad Bečvou. Podle nich lze jen stěží odhadovat, zda se pes zaběhl následkem rámusu způsobeným petardami, nebo se ho majitel chtěl jen jednoduše zbavit.

„Psa jsme odchytili na Nový rok v odpoledních hodinách v ulici Smetanova. Jde zřejmě o drsnosrstého foxteriéra černohnědé barvy. Jeho stáří odhadujeme asi na deset let. Zatím je stále u nás, umístěn je v záchytném kotci. Vyčkáváme, zda se o něj majitel přihlásí,“ řekl zástupce velitele lipnických strážníků Karel Michálek.

Nárůst dvou psů zaznamenali po Silvestru pracovníci útulku v Kroměříži. Ten sice neleží v přerovském regionu, ale útočiště v něm nacházejí i zatoulaná zvířata z Kojetínska.

„Po silvestrovských oslavách máme dva nové přírůstky. Oba psi jsou kříženci. U jednoho kvůli jeho zanedbanému stavu usuzuji, že byl spíše nechtěný, a u druhého připadá v úvahu varianta, že se zatoulal po Silvestru,“ řekla Šárka Kolaříková, pracovnice kroměřížského útulku.

Ten se v současné době stará o dvaašedesát psů, z nichž devět pochází právě z Kojetínska. „Kapacitu máme momentálně úplně plnou. Nemůžeme už nikoho nového přijmout,“ řekla závěrem Kolaříková.