Velká cena Přerova se uskuteční v neděli 26. dubna v areálu Montáží v ulici 9. května. Začátek je stanoven na 9. hodinu.

„Jde o devátý ročník této soutěže. Touto akcí každoročně zahajujeme novou sezonu. Soutěž je určena pro majitele vozidel bez omezení roku výroby, takže zapojit se může kdokoliv. Soutěžící se nemusejí ani dopředu hlásit, stačí se zapsat až na místě,“ uvedl Jiří Zemánek, předseda Oldtimer Clubu Helfštýn, který je pořadatelem Velké ceny Přerova.

Soutěžit se bude v kategoriích – automobily a motocykly. Ty budou rozděleny na veterány a novější typy vozidel. Během soutěže mohou lidé obdivovat automobilové a motocyklové skvosty, které budou v areálu Montáží vystaveny.

Nebude zde chybět ani například nejstarší vozidlo, kterým je francouzský automobil značky Panhard Levassor Featon z roku 1912. „Předpokládáme, že soutěže by se mohlo zúčastnit na osmdesát až devadesát vozidel. Účast má rok od roku stoupající tendenci, což vítáme,“ dodal Zemánek.

Závod v jízdách zručnosti i výstava veteránů budou ukončeny kolem poledne. Po obědě pak majitelé historických skvostů vyrazí na hrad Helfštýn. Na této středověké památce si zájemci mohou nablýskané vozidla také prohlédnout.

Na Helfštýně se majitelé veteránů setkají znovu už za necelý měsíc. Hrad se totiž stane v sobotu 9. května cílem tradičního mezinárodního závodu nazvaného Helfštýnský okruh.

„Jedná se o prestižní akci, která má celorepublikový význam. Helfštýnský okruh pořádáme jednou za dva roky. Letos se uskuteční už jeho čtrnáctý ročník. Trasa závodu má délku zhruba sto deset kilometrů a vede z Lipníku nad Bečvou, přes Přerov, Bystřici pod Hostýnem, Teplice nad Bečvou s cílem na hradě Hlefštýně. Letos se této akce zúčastní na 120 veteránů do roku výroby 1945,“ upřesnil Jiří Zemánek.