„Snažíme se, aby tyto jednorázové akce probíhaly každý měsíc. Jedna z nich se měla uskutečnit už na Velikonoce, ale protože se nám nevydařilo počasí, museli jsme ji zrušit. Tento měsíc tady máme čarodějnice, příští měsíc společně oslavíme Svátek matek, později se sejdeme u příležitosti svatojánských broučků," uvedla příští setkání jednatelka organizace Lenka Fraisová.

Hernu Mateřského centra Dráček v Hranicích s programem pro děti předškolního věku, navštíví asi tisíc čtyři sta rodin ročně. Velkým lákadlem nejen pro ty nejmenší, ale pro celé rodiny jsou však právě jednorázové akce, které se v mnohém té středeční podobají.

Zlatým bodem odpoledne bylo pálení čarodějnice. Tomuto vrcholu ale předcházela řada her a soutěží. Děti pod vedením Marie Horákové podnikly společné přivítání s padákem, nechybělo malování kytiček, či „velké pexeso", při kterém děti po dvorku hledaly stejné karty s různými obrázky.

„Program pro děti máme připravený vždycky, je ale samozřejmě dobrovolný. Některé děti tak soutěží a hrají si, jiné jen tak probíhají kolem. Pro člověka, který se toho přímo nezapojí, to vypadá trošku chaoticky. Na půl šestou se pak chystá očekávané opékání a pálení čarodějnice. To děti tradičně hodně baví," dodala jednatelka neziskové organizace Lenka Fraisová.