Původně zde byla pouze malá zahrádka.

„Pak přišla velká móda a mánie krytých bazénů, které jsem podlehl i já,“ řekl na úvod provozovatel Staré střelnice Václav Vlasák.

Proto rozestavěl bazén, který se ale nikdy nedočkal svého zprovoznění. Pouze po něm zůstal velký betonový korpus, se kterým bylo potřeba něco podniknout.

„Po několika letech jsme museli něco udělat. Za prvé byl problém v penězích, které do toho neustále šly a pak hrozilo, že nám celá stavba spadne na hlavu,“ poznamenal Vlasák.

Právě z jeho hlavy přišel nápad vytvořit v Hranicích nějaký menší sál, kde by mohl pořádat nejrůznější kulturní představení.

Proto ve volné budově místo plánovaného bazénu vystavěl menší sál, který začal sloužit zejména pro divadelní představení.

„Dělali jsme většinou divadla malých forem pro jednoho herce. Bohužel u takto malého divadla je problém, že nezaplatíte velké produkce,“ doplnil provozovatel Staré střelnice.

Nastal problém, protože pokud chtěl do svého divadla pozvat špičku v oboru, přišla celá akce na velké peníze.

„Včetně dopravy a všeho ostatního se na každém vystoupení prodělalo od pěti do čtyřiceti tisíc korun,“ prozradil Václav Vlasák.

Kolaudace v červnu

Proto přišel s nápadem současné prostory rozšířit a přizpůsobit širšímu využití.

„Přiznám se, že jsem si vůbec nedovedl představit, do jakých rozměrů se celá rekonstrukce dostane. Dnes jsem moc rád, že jsem se do všeho nakonec pustil,“ uvedl Vlasák.

Vše vypadá, že kolaudace nové stavby by mohla proběhnout přibližně v polovině června. V současné době už probíhají všechny dokončovací práce, jako je broušení parket nebo malování.

„Už teď je jasné, že nepůjde jen o divadlo, ale o víceúčelový sál. Pokud by šlo zase jen o kino, divadlo nebo kongresový sál, byl by celý objekt zaměřený zase jen na jedinou oblast,“ sdělil Vlasák.

Sál otevře divadlo Ungelt se Zlatou Adamovskou

V nových prostorách proto bude moci probíhat vše. Počítá se samozřejmě s divadlem a dále též s promítáním, školeními, akcemi komerčního nebo soukromého rázu nebo dokonce s tanečními večírky.

„Původně malé divadlo jsme úplně zrekonstruovali. Udělali jsme nové podium i nové zázemí se vším všudy. Je zde složitá divadelní technika se zajíždějícím hledištěm a vyjíždějícím podiem,“ řekl provozovatel Staré střelnice Václav Vlasák.

Nová kapacita na sezení bude dvě stě padesát lidí.

Oficiální otevření proběhne začátkem září a první divadelní představení je připraveno o pár dnů později. Prvním divadlem, které se v nových prostorách představí, bude pražský Ungelt se Zlatou Adamovskou.