„Zatím mám zpracovanou jen ideovou studii. Nyní ale hledáme dodavatele, který pro město vypracuje podrobnější studii. Jde o první konkrétní a zásadní krok, který se tohoto projektu týká,“ informovala náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková.

Mamutov má vyrůst na šestihektarové rozloze v lokalitě zvané Hradisko, která se nachází na sídlišti v Předmostí. Náklady na realizaci Mamutova jsou vyčísleny na několik desítek milionů korun. Zástupci města je předběžně vyčíslili na 120 milionů korun.

„Tato částka je však pouze orientační. Přesný rozpočet i časový harmonogram prací budeme znát až po zpracování studie,“ vysvětlila náměstkyně Grambličková. Podle ní nejnákladnějším prvkem v areálu bude stavba rozhledny, v níž nebude chybět výtah.

„Rozhledna nabídne krásný výhled nejen do okolí Přerova, ale i na celou Moravskou bránu,“ doplnil náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek.

S vizí Mamutova se Přerované mohli seznámit už loni v létě v budově přerovského magistrátu v Bratrské ulici. Tehdy byly ve vestibulu úřadu na několika panelech vystaveny plány Mamutova. Z nich vyplynulo, že v areálu se má nacházet archeopark, promítací sál, sochy lovců mamutů a pravěkých zvířat v životní velikosti.

Mamutov má zavést návštěvníky do pravěku, ale poskytne jim také sportovní a rekreační vyžití s celou řadu atrakcí. Město počítá s tím, že kromě místních obyvatel bude Mamutov sloužit i školám a turistům. Jeho součástí by mělo být i rozlehlé parkoviště, které by mohli využívat také obyvatelé Předmostí. Ti si totiž už delší dobu stěžují na nedostatek parkovacích míst a žádají město o řešení situace.

Podle zástupců města se ale nákladná stavba Mamutova bez přispění dotace neobejde. „Jedná se o velmi rozsáhlý projekt. Na realizaci tohoto záměru proto budeme usilovat o získání dotací z evropských zdrojů,“ potvrdila náměstkyně Elena Grambličková.

Související článek:
V Mamutově se budou pást zubři