I když jsou každý původně z jiného koutu republiky a jejich tátové, než jim dali život, přežili první světovou válku na frontě v Rusku, dal je osud dohromady a žijí spolu po celou požehnanou dobu v našem městě.

Vladimír, jenž za měsíc oslaví kulaté devadesáté narozeniny, se narodil na Horní Bečvě.

„Učňovská léta strávil na sklonku války v Ostravě. Dalších několik let to bylo i jeho místo zaměstnání, něž našel ideální prostor pro svůj obor slévárenského modeláře a po krátké době na pozici mistra v podniku Sigma Hranice. Zde působil taťka věrně více než třicet let, až do odchodu do důchodu,“ přiblížili život svého otce synové Lubomír a Rostislav.

Marie se narodila o šest let později v osadě Doubkov nedaleko Jihlavy. V Humpolci se vyučila švadlenou a na jedné z podnikových zájezdů do Beskyd potkala svého osudového partnera na taneční zábavě.

„Maminka si v Hranicích po té našla místo v bývalém bufetu vedle dnešní komerční banky, než se doškolila u státních drah a lidé ji mohli potkávat například na vlakové zastávce Černotín,“ zavzpomínali.

První společné zázemí v Hranicích našli na svobodárně v Hranicích, než jim podnik Sigma zajistil byt. Posléze si opravili starší dům, kde vychovali dva syny Lubomíra a Rostislava.

Nyní se Marie a Vladimír Sobkovi radují ze čtyř vnoučat Terezky, Gábiny, Rostislava a Tomáše.

Před rokem se rodina rozrostla také o pravnuka Sebastiana. V současnosti je jejich koníčkem hra na kytaru a harmoniku.

„Celá rodina, příbuzní a přátelé připojují velkou gratulaci k tomuto významnému jubileu nepomíjející lásky a věrnosti,“ doplnili za celou rodinu synové.