Tesco otevře ve městě už druhou svou prodejnu a stane se tak desátým marketem v Přerově. „Nové Tesco nabídne práci jednadvaceti lidem. Nábor zaměstnanců probíhá už od poloviny července. V tuto chvíli jsme obsadili pozice vedoucích a nákupčích a od příštího týdne zahájíme výběrové řízení na pracovníky provozu, kterých hledáme celkem šestnáct,“ řekla manažerka společnosti Tesco Jana Matoušková. Podle ní oproti stávajícímu hypermarketu bude nová prodejna zaměřena výhradně na potraviny.

Nové Tesco se stane už desátým marketem v Přerově. Navíc přibude další obchodní řetězec, Penny Market, který do konce letošního roku vyroste vedle přerovské Základní školy Svisle. Tato skutečnost vyvolává u obyvatel města kritiku.

„Opravdu nevím o městě velikosti Přerova, kde by bylo tolik marketů. Nelíbí se mi ty jejich tuctové krabice, které hyzdí centrum města, ale ještě víc lituji drobné živnostníky,“ řekl svůj názor v ulicích města Jiří Žurman.

Stavební práce na výstavbě nového supermarketu začaly zhruba před čtrnácti dny. Vedle dělníků lokalitu už obsadili také přerovští archeologové. „V průběhu minulého týdne jsme zde zahájili archeologický dohled, který probíhá v součinnosti s pokládkou inženýrských sítí. Zatím jsme v těchto místech objevili soubor keramiky dokládající osídlení v místech Komuny v období od 16. až do 19. století,“ informoval archeolog Zdeněk Schenk.