„Je to úžasný pocit. Vidět Tumpacha ve společnosti Bílé, Trošky nebo Harapese, je opravdu něco speciálního,“ neskrýval nadšení dlouholetý provozovatel taneční školy v Hranicích Vlastimil Tumpach.

„Něco po mně alespoň zůstane,“ dodal s úsměvem.

Vlastimil Tumpach založil tehdejší Taneční klub v Hranicích, později známý jako A-klub, již v roce 1982. Od roku 1990 působí také jako taneční mistr. Na Hranicku tak učí tancovat další a další generace již tři dekády.

To Marta Pavelková z Olšovce se do knihy dostala především díky svému přínosu pro mažoretkový sport. V současnosti působí jako předsedkyně Českého svazu mažoretkového sportu, a zároveň jako viceprezidentka mezinárodní mažoretkové organizace.

Ilustrační foto
Sváteční otevírací doba marketů a lékáren v Hranicích

Narozeninový dárek

Tým, který do encyklopedie osobnosti zařazuje, ocenil také její publikační činnost či organizování kulturních a kulinářských akcí.

"Pošťák u mě zazvonil přesně v den mých narozenin. Jelikož jsem o tom netušila, bylo to opravdu příjemné překvapení. Dá se říct, že takový dárek," přiblížila Marta Pavelková.

"Určitě mám radost. Manžel nicméně říkal, že když tam není Karel Gott, jakou to pak má vypovídající hodnotu," pokračovala se smíchem držitelka Řádu Elišky Přemyslovny pro mimořádné ženy, který jí byl udělen před dvěma lety.

Encyklopedie osobností České a Slovenské republiky se ohlíží na více než 160 let dlouhou tradici. Jejím hlavním cílem je v současnosti spravovat takovou encyklopedii, která odpovídá trendům 21. století. Jedná se tedy v podstatě o renomovaný lexikon úspěšných lidí a moderní on-line síť, která mezi sebou jednotlivé osobnosti propojuje. 

Informační panel měřící stanice kvality ovzduší v Hranicích
Nová stanice na měření kvality ovzduší v Hranicích spouští provoz