„Výrobky nejsou úplnými novinkami na trhu, máme však potvrzeno, že se jim značku podařilo získat,“ potvrdila informaci pracovnice marketingu a prodeje firmy Váhala Radmila Navrátilová.

Společnost Váhala měla dosud jedenáct výrobků, kterým se podařilo získat tuto značku, nyní přibyly další čtyři.

„Značka pomáhá lidem při rozhodování, který výrobek mají koupit a který ne. Klasa je zárukou kvality,“ vysvětlila význam značky Navrátilová.

Uděluje ji hodnotitelská komise, která je složená z nezávislých odborníků z oboru potravinářství.

„V červnu jsme udělili ocenění kvality Klasa sedmi výrobkům. Tři z nich vyrábí Agro Jesenice, které se zabývá zemědělstvím a výrobou mražené zeleniny a ovoce, další čtyři pak společnost Váhala, což je výrobce vysoce kvalitních uzenářských výrobků,“ řekla za hodnotitelskou komisi Šárka Brožová.

Značku Klasa uděluje ministr zemědělství již od roku 2003. Zaslouží si ji jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky.

„U každého výrobku jsme museli vypsat, jaké jsou jeho nadstandardní vlastnosti. Za které z nich jim byla značka nakonec udělena, to nevím,“ dodala Navrátilová.

V komisi zasedli zástupci ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Potravinářské komory, Agrární komory, Státní veterinární správy a Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Petra Andrýsková