I to si mohli říct absolventi a absolventky oborů ze Střední průmyslové školy, Soukromé střední odborné školy a Střední zdravotnické školy, kteří ve čtvrtek v obřadní síni hranického zámku převzali významnou listinu o úspěšném zakončení studia.

„Až na Střední lesnickou školu, která uspořádá tuto akci přímo ve svých prostorách, přichází na zámek studenti ze všech ostatních středních škol ve městě," řekla Jarmila Vrtalová z odboru školství, které mělo organizaci akce ve své kompetenci.

Ve čtvrtek se slavnostního předávání zúčastnili absolventi hned pěti oborů, které se vyučují na Střední průmyslové škole Hranice, úspěšní maturanti dvou oborů ze Soukromé střední odborné školy Hranice a absolventky Střední zdravotnické školy v Hranicích.

Slavnostního aktu během čtvrtku a pátku se mělo zúčastnit celkem 401 studentů.

„Ty předpoklady jsme ale dělali asi před dvěma měsíci. Ne všichni studenti byli k maturitám připuštěni a ne všichni nakonec odmaturovali," doplnila Jarmila Vrtalová.

„Alespoň pro mě byla maturita celkem v pohodě, protože jsem se na ni dobře připravil. To samotné předávání bylo podle mě docela kýčovité. Jsem ale rád, že to mám všechno za sebou," zhodnotil s vysvědčením v ruce Tomáš ze Soukromé střední odborné školy Hranice.

Podobná slavnostní akce proběhne i v červnu, kdy se na zámku budou předávat výuční listy.