„Jsme samozřejmě strašně šťastné a máme obrovskou radost. Rády bychom poděkovaly hlavně našim rodičům za jejich velkou podporu," řekla jedna z Panenek Viktorie Smékalová.

Rivalitu mezi soutěžícími týmy v Anglii nepociťovala. „Bylo skvělé, že jsme tam mohly být všechny pohromadě. S holkama z ostatních států jsme se mezi sebou normálně bavily a podporovaly se, takže atmosféra byla velice přátelská," doplnila členka vítězného týmu.

Za úspěchem pochopitelně stály hodiny těžké dřiny. „Tréninky jsme mívaly čtyřikrát týdně. Společně se školou a jinými zájmy to bylo náročné, ale vyplatilo se," doplnila Viktorie Smékalová.

Pondělní noční návrat malých hrdinek si nenechaly ujít desítky lidí, z nichž převážnou většinu tvořili rodiče. Někteří z nich neváhali, a své dcery jeli podpořit přímo do dějiště šampionátu.

Hranice drží vysokou úroveň

„Atmosféra v hale byla vynikající. Holky podaly skvělý výkon. Jsme hrozně rádi, že to takhle dopadlo, a že za tu svou celoroční tvrdou práci byly takto odměněny," uvedl otec další Panenky Pavlíny Samiecové Pavel Samiec.

„Shodli jsme se s ostatními rodiči, že některé týmy překvapivě neměly takovou kvalitu, jakou bychom v takové soutěži očekávali. Je vidět, že v některých zemích tento sport patrně nemá takovou základnu jako u nás, kde je na velmi vysoké úrovni, zvláště v Hranicích," podělil se o dojmy z Anglie hrdý rodič.

„Když děvčata odjížděla, mým tajným přáním bylo, aby ten titul mistryň Evropy přivezla, ale bála jsem se to vůbec vyslovit nahlas, abych to nezakřikla. Když jsem se v neděli dozvěděla, že to dokázala, byla jsem samozřejmě strašně šťastná," řekla Blanka Šturalová, ředitelka DDM Hranice, pod nějž Panenky spadají.

„Máme velké štěstí, že se výborně sešla jak parta mažoretek, tak jejich rodičů, kteří své dcery neuvěřitelně podporují," dodala Blanka Šturalová.

Panenky se účastnily tradiční soutěže s hůlkou. „Holky konečně soutěžily ve věkové kategorii, ve které mohly jet na Evropu. Už předtím byly čtyřikrát mistryněmi republiky, ale na Mistrovství Evropy se postupovat nedalo," objasnila vedoucí Jana Koutníková.

Věkově rozpětí skupiny se pohybuje mezi deseti až čtrnácti lety.

David Král