Toho na klávesy doprovodil zpěvák Martin Foltýnek. Všichni se tak přenesli do dob jazzových večírků.

„Jako uskupení Melody Tandem spolu hrajeme tak jednou, dvakrát ročně," uvedl Bronislav Ludmila.

Tentokrát vystoupili v neděli v 17 hodin v Caffe art gallery, kde hráli až do 20 hodin.

Celý večer se nesl v komorním duchu, návštěvníkům to ale nebránilo v tanci mezi obrazy hranického výtvarníka Radovana Langera.

Už při třetí písni se roztančil první pár.

„Jsme zde poprvé. Dočetla jsem se o této akci v novinách. Ani jsem nevěděla, že zde něco takového je. Je to tu velmi milé. I když bychom asi potřebovali pro tanec více prostoru," usmívala se tanečnice Marie.

Duo Melody tandem představilo hity jako Nádherná láska od Pavla Nováka, melodii Memory z muzikálu Cats či největší hity divadla Semafor.

Hostující Simona Janáčková pak zazpívala dva šansony od Petra Hapky – Štěstí je krásná věc a Dívám se, dívám.

V roli zpěváka se sametovým hlasem se představil i sám trumpetista. Zazpíval písně jako Nebe počká či Blues pro mrtvého vrabce s texty básníka Josefa Kainara.

Starší ukázali mladším, jak se odvázat

Celý večer se nesl v povzneseném duchu, kdy se většina usmívala, nohou si poklepávala do rytmu a mnozí se přidali ke zpěvu písně Tereza a dalších šlágrů od Semaforu.

Starší ročníky ukázaly mladší generaci, jak se umí odvázat.

Některé návštěvníky do Caffe art gallery přivedl tip Světlany Ludmilové.

„Světla byla má uvádějící učitelka. V Klubu seniorů mi dala pozvánku na první Čaj o páté a od té doby jsem se sem chystala," uvedla se smíchem Eva H.

Žádné davy, rodinná atmosféra

K ní se přidala její kamarádka Jarmila.

„Tancovat jsme sem nepřišly, spíš poslouchat. Večer splnil naše očekávání. Známé písně svádí ke zpěvu," pověděla Jarmila P.

„Myslím, že je to dobrý počin k oživení náměstí. Jen by to chtělo větší reklamu. Určitě by se sem hodily třeba i country kapely," pokračovala.

„Já bych si tu dokázal představit nějakou španělskou hudbu. Něco jako flamenco," navázal na ně návštěvník Jakub P.

Provozovatelka Pavlína Havranová by byla ráda, kdyby se z těchto večer stala tradice.

„Chceme pořádat Čaje o páté každou poslední neděli v měsíci. Bylo by příjemné, kdyby se zde sešli známí a fandové muziky. Do budoucna budeme zvát i lázeňské hosty. Nejsou tu davy lidí, což mi vyhovuje. Panuje tu aspoň taková rodinná atmosféra. A to se mi líbí daleko víc," zakončila Pavlína Havranová.