„Web se připravoval poměrně dlouho a měli jsme s ním docela starosti. Web města má totiž specifické požadavky, které je nutné splnit. Důvod, proč se dělaly nové stránky je, že původní web z roku 2008 už technicky nedostačoval a nevyhovoval provozu na nových mobilních zařízeních,“ informoval mluvčí města Petr Bakovský.

Hlavním cílem při vytváření nových webových stránek byla přehlednost a moderní vzhled.

Návštěvníci by tak měli najít vše, co potřebují, rychle a snadno. I tak se prozatím mohou objevit na stránkách chyby či nepřesnosti. Pokud návštěvníci takové chyby objeví, mohou je nahlásit.

„Webové stránky fungují i na telefonech, tabletech a dalších chytrých zařízeních, protože mají tzv. responzivní design,“ vysvětlil mluvčí města. Responzivní design znamená, že se web přizpůsobí každému displeji, na kterém je zobrazován.

První etapa rekonstrukce hřbitovní zdi v Hranicích
Oprava hřbitovní zdi v Hranicích nabrala zpoždění

Roční práce

Kvůli obsáhlosti webu a speciálním funkcím pro úřední desku a interních systémech, se na nových webových stránkách pracovalo zhruba rok a bylo zde zapojeno více subjektů.

„Cena webu včetně interních systémů stála loni 70 tisíc korun, letos 230 tisíc korun. Celkem tedy 300 tisíc korun,“ sdělil Petr Bakovský.

 Bronislav Ludmila
Cenu města obdrží Jaroslav Sedláček a Bronislav Ludmila