„Web se připravoval poměrně dlouho a měli jsme s ním docela starosti. Web města má totiž specifické požadavky, které je nutné splnit. Důvod, proč se dělaly nové stránky je, že původní web z roku 2008 už technicky nedostačoval a nevyhovoval provozu na nových mobilních zařízeních,“ informoval mluvčí města Petr Bakovský.

Hlavním cílem při vytváření nových webových stránek byla přehlednost a moderní vzhled.

Návštěvníci by tak měli najít vše, co potřebují, rychle a snadno. I tak se prozatím mohou objevit na stránkách chyby či nepřesnosti. Pokud návštěvníci takové chyby objeví, mohou je nahlásit.

„Webové stránky fungují i na telefonech, tabletech a dalších chytrých zařízeních, protože mají tzv. responzivní design,“ vysvětlil mluvčí města. Responzivní design znamená, že se web přizpůsobí každému displeji, na kterém je zobrazován.

Roční práce

Kvůli obsáhlosti webu a speciálním funkcím pro úřední desku a interních systémech, se na nových webových stránkách pracovalo zhruba rok a bylo zde zapojeno více subjektů.

„Cena webu včetně interních systémů stála loni 70 tisíc korun, letos 230 tisíc korun. Celkem tedy 300 tisíc korun,“ sdělil Petr Bakovský.