Novou aplikaci Zlepši své město najdou občané na stránkách města v rubrice „pro občany.“  Po otevření příslušného odkazu a zvolení možnosti "Přidat hlášení" pak budou moci lokalizovat konkrétní místo a následně vzniklý problém přiblížit nejen slovním popisem, ale i fotografií.

„Aplikace je určena pro hlášení závad, návrhů ke zlepšení veřejného prostranství či zadávání nových podnětů pro budoucí realizace investic. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí,“ popsal mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Rychlejší reakce

Vedení radnice si od nové aplikace slibuje větší přehled o dění v Hranicích a zároveň urychlení mnohdy zbytečně zdlouhavých procesů.

„Je pochopitelné, že starosta či zastupitelé, kteří žijí na jednom konci města, nemají dokonalý přehled o tom, co se děje na konci opačném. Díky aplikaci ale bude na vzniklý podnět možné okamžitě reagovat, a pokud bude potřeba, učinit konkrétní opatření,“ je přesvědčen starosta Hranic Jiří Kudláček.

Podle starosty může nová aplikace současně přispět k plánování nejrůznějších rekonstrukcí či projektů.

„Lidé by měli mít možnost a nástroj, aby mohli svůj názor jednoduše vyjádřit. Mnohdy se nám stávalo, že už se nějaký projekt rozbíhal a lidé k němu měli mnoho připomínek, které ale v době projednávání nezazněly. Kvůli tomu pak bylo velmi obtížné je zpětně zapracovat. Věříme, že i to by se do budoucna mohlo zlepšit,“ řekl dále starosta.

Jen pro dané účely

Radnice však zároveň klade občanům na srdce, aby novou aplikaci používali jen k účelu, k němuž je určena.

„Hlášení prosím využívejte jen na závady a návrhy technického charakteru. Problémy související s dodržováním pořádku a podobné hlaste přímo na městskou policii, na telefonní číslo 156. Upozorňujeme, že budou zrušena veškerá hlášení obsahující hanlivé výrazy a neustále se opakující podněty, na které již byla zaslána ze strany města odpověď,“ upozornil Petr Bakovský.

Plně funkční by měla být aplikace od 1. února. Zlepši své město již využívají i další města, například Uherské Hradiště nebo Dvůr Králové.