„Smlouvu jsme před chvílí podepsali. Doprava zůstane zachována ve stejném objemu, jako tomu bylo dosud,“ informovala v úterý 18. prosincehranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Hranicím přitom hrozilo, pokud se radnice nedomluví se společností Optimalizace veřejné dopravy, že autobusy nebudou ve městě jezdit vůbec. Uvedenému dopravci totiž ke konci roku vyprší původní smlouva a hranická radnice chtěla najít nového provozovatele hromadné dopravy.

Nepodařilo se jí to však ani ve dvou výběrových řízeních, a tak město muselo začít jednat z dosavadním dopravcem o prodloužení smlouvy.

„Zdálo se nám, že příspěvek, který na hromadnou dopravu dáváme, je poměrně velký. Proto jsme začali přemýšlet, jak v této oblasti ušetřit,“ popsal již dříve důvod, proč město hledalo nového dopravce, radní Radek Hlavinka (ODS).

Vzhledem k tomu, že v obou výběrových řízeních, měla radnice na výběr jen po jedné firmě a neměla tak možnost srovnání, rozhodla se, že ještě o rok prodlouží smlouvu se společností Optimalizace veřejné dopravy.

Za provozování autobusových linek dostane společnost v příštím roce od města 4,8 milionu korun. Ve městě jezdí celkem devět autobusových linek, které obsluhují i místní části Drahotuše, Slavíč, Velkou, Lhotku a Valšovice a blízké lázně Teplice nad Bečvou.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika