Schválený rozpočet města byl oproti prosincovému návrhu na provoz městského úřadu krácen v několika bodech. Pro zaměstnance jde o nepříjemnou zprávu, která se projeví zejména dvěma způsoby. Vedení města se z organizačních důvodů rozhodlo zrušit některé pozice na úřadě a navíc se o dva miliony korun zmenší prostředky na platy zaměstnanců.

Pokud jde o propouštění, v současné době už byly výpovědi předány dvěma zaměstnancům. Během celého roku by úřad mělo opustit čtyři až sedm pracovníků.

„Nedělám podobnou věc poprvé, ale musím říct, že je velmi nepříjemné propustit někoho pouze z organizačních důvodů,“ řekl tajemník města Vladimír Vyplelík.

Reorganizace a snížení platů

Zeštíhlení aparátu bude znamenat reorganizaci v chodu úřadu. Pokud by mělo odejít opravdu až sedm úředníků, bude nutné, aby jejich práci někdo vykonával.

„Je jasné, že kvůli propouštění budeme muset na úřadě sáhnout k menší nebo i větším organizačním změnám,“ doplnil tajemník úřadu.

V otázce peněz byla v letošním rozpočtu na mzdy městského úřadu schválena částka ve výši 37,5 milionů korun. V součtu je zahrnuta i rezerva na odstupné ve výši šest set tisíc korun a mzdy na Program rozvoje města.

„V otázce platů se jedná přibližně o pětiprocentní snížení oproti loňskému roku,“ uvedl tajemník městské úřadu Vladimír Vyplelík.

Propouštění a snižování platu není jediný krok, kterým chce vedení města snížit prostředky na provoz. K začátku letošního roku bylo zrušeno i ošatné, které zatěžovalo rozpočet částkou 720 tisíc korun. (zem)