Původní zrušila, protože kritéria tendru splnil pouze jediný zájemce a město chce mít na stole více nabídek, řekl mluvčí radnice Petr Bakovský. Do klání, které město vyhlásilo v červenci, se přihlásili podle něj dva dopravci. Jeden nesplnil kritéria tendru.

„Radní za těchto okolností rozhodli, že bude lepší vypsat novou soutěž. Chtějí mít možnost porovnat více nabídek a vybrat si tu nejlepší,“ uvedl mluvčí. Radnice bude po vítězi tendru chtít, aby zajišťoval provoz městské hromadné dopravy na území města včetně jeho místních částí Drahotuše, Slavíč, Velká, Lhotka, Valšovice, a dále v obci Teplice nad Bečvou.

Cestující byl měl dopravce přepravovat od začátku příštího roku do konce roku 2015. Město hledá nového autobusového dopravce, protože mu končí smlouva se současným, kterým je místní společnost Optimalizace veřejné dopravy.

Nynější dopravce provozuje na území města a v obci Teplice nad Bečvou deset autobusových linek, které jsou součástí Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika