Tentokrát se dostalo na osmnáct žádostí, což je rekordní počet, jak uvedla i manažerka Mikroregionu Hranicko Marcela Tomášová.

„Těší nás nadšení a zájem místních lidí a spolků, kteří se do organizací různých akcí pouštějí. Proti minulému roku navíc došlo i k navýšení rozdělované částky o dalších 25 tisíc korun díky novému partnerovi, který se do programu zapojil. Letos rozdělíme rekordních 219 tisíc korun," uvedla s potěšením finanční a projektová manažerka.

Finanční podpora by nebyla možná bez přispění významných firem z Hranicka.

Žadatelé získají příspěvek v maximální výši patnáct tisíc korun na pořádání tradičních, ale i zbrusu nových akcí, které si teprve budou hledat své příznivce.

„Některé z akcí jsou místního významu, jiné regionální či nadregionální s mezinárodní účastní. Nechceme podporovat jen jedny a ty samé akce, a proto dochází v jednotlivých letech k obměnám nejen akcí, ale i žadatelů z regionu," vysvětlila Marcela Tomášová.

Uspěl i zajímavý program na Den dětí

V tomto ročníku uspělo například Sportovní centrum Naparia. Hodlá totiž uspořádat v červnu Den dětí.

„Bude se konat přesně na Den dětí 1. června v odpoledních hodinách. A je určený pro děti předškolního věku a prvního stupně základních škol. Nejmenší si budou moci vyzkoušet florbal, badmington, těšit se mohou i na skákací hrad. Hrát se bude o sladkosti a malé ceny," uvedla administrátorka Sportovního centra Naparia Martina Kuropatnická.

„Připravujeme zde několik sportovních stanovišť. Bude hodně záležet na počasí," zakončila Martina Kuropatnická.

Z finančního příspěvku se těší i Dámská spolek KloKočky, Klub vodních sportů Hranice, Sbory dobrovolných hasičů v Černotíně, Vysoké či Stříteže nad Ludinou a mnoho dalších.

Možnosti zažádat o grant využilo dohromady sedmadvacet organizátorů z celého hranického regionu. Devět z nich bylo neúspěšných. Ovšem úspěšnost stoupá. Předloni se z peněz radovalo pouze třináct žadatelů, loni už to bylo o tři více.