Ty vzorné se mohou těšit na sladké dobroty, nezbedové si dnes domů zřejmě odnesou černé uhlí. Pořadatelé připravili na dnešek bohatý kulturní program, ve kterém nebude chybět hudební a taneční vystoupení.

Přerov

VPřerově se budou moci děti i jejich rodiče zúčastnit tradiční Mikulášské nadílky, která začne v 16 hodin na Masarykově náměstí. „Součástí bohatého programu bude vystoupení Mateřské a Základní školy Mateřídouška a Taneční školy Agentury HIT,“ informoval Rudolf Neuls ze Služeb města Přerova.

Svatý Mikuláš dnes dorazí na přerovské náměstí vpodvečer koňským povozem a z něj pozdraví všechny přítomné. Na děti čekají dárky a rodiče si mohou vychutnat třeba klobásku z čertovského pekla nebo zabijačkovou specialitu z místního jarmarku. Na závěr programu nebude chybět ohňostroj.

Hranice

V Hranicích se o mikulášskou nadílku tradičně postarají městští strážníci. Družina s Mikulášem, anděly a čerty zavítá do zámecké dvorany v 15 hodin.

Tradiční miklulášská nadílka je připravena i v Domově seniorů. Zde se uskuteční v 15.30 hodin.

Lipník nad Bečvou

V Lipníku nad Bečvou se dnes v 16.30 hodin koná slavnostní rozsvícení vánočního stromku na místním Masarykově náměstí. V programu vystoupí dětský folklorní soubor Maleníček.

Za Mikulášem a jeho doprovodem se pak děti s rodiči mohou vypravit v 17 hodin do sálu kina Svět. „Připravili jsme v kině pořad plný krásných pohádkových a vánočních písniček,“ informovala pracovnice Střediska volného času v Lipníku nad Bečvou Drahomíra Řeháková.

Tovačov a Kojetín

Ani v Tovačově dnes neopomenou oslavu svatého Mikuláše. O zábavu se tam postará několik Mikulášů, andělů a čertů, kteří si dají dostaveníčko na místním náměstí úderem 16. hodiny.

V Kojetíně se akce na oslavu Mikuláše koná až zítra, kdy ji pořádá Městský dům dětí a mládeže v Kojetíně. Program s názvem Čertoviny vypukne v 16 hodin v Okresním domě v Kojetíně. Děti se mohou těšit na diskotéku, přehlídku malých čertů, a nebude chybět ani celá řada soutěží a her.

Dřevohostice

V Dřevohosticích vypukne akce s názvem Mikulášský podvečer na místním náměstí v 15.30 hodin. „Máme připravený velkolepý program. Vystoupí děti z mateřské a základní školy, ale také klienti z místního ústavu sociální péče,“ upřesnil místostarosta Dřevohostic Petr Dostál.

Mikuláš v doprovodu dvou čertů a dvou andělů dorazí na náměstí v bryčce tažené koňmi a na závěr si s přítomnými společně zazpívají koledy.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika