Aby Mikuláše přilákaly, připravili si pro něj děti z místní základní a mateřské školy pásmo básniček a písniček.

„Vyrazili jsme přivítat Mikuláše, i když teď máme chřipkové prázdniny,“ řekla ředitelka místní školy Nataša Kučerová, která zároveň mikulášský večer uváděla. „Děti přece musí předvést, jak jsou hodné a že si dárky zaslouží.“ Školáci z prvního stupně přednesli mikulášské básničky, dívky ze skupiny aerobiku Sokol Dřevohostice zase předvedly taneční sestavu. Velký potlesk stovek diváků si vysloužili chlapci z místního domova Adam se svojí čertovskou show.

Mikuláš se svým příjezdem dlouho otálel, nechal se přemluvit, až když ho malí diváci netrpělivě volali. „Letos ho táhnou v bryčce čerti, zvlášť ochočení a vycvičení. Jen jeden se vzpouzel a kopal kopytem,“ vysvětlila dětem z pódia ředitelka. Mikuláš se pak se všemi přivítal a proslovil slavnostní řeč. „Jsem rád, že se nám před několika lety podařilo odstranit toho oplzlého dědka Mráze, a že sem nejezdí ani věčně rozjuchaný cocacolový Santa Klaus,“ pobavil Mikuláš všechny přítomné.

Po nebeském chorálu, při kterém Mikuláše doprovázeli kromě andělů i čerti, se rozsvítil strom a za zvuku trubky Miloše Kvasnici, který má mezi vyřezávanými figurami svého dvojníka, také velký betlém na náměstí.