Žalobce, který zastavil Čunkovo trestní stíhání, tehdy uvedl, že Šošovička při vyšetřování závažně pochybil. Kriminalista řekl, že v listopadu podá zřejmě žalobu na ochranu osobnosti.

„Čekám ještě na rozhodnutí našeho vedení ohledně případné kázně. Předpokládám, že něco podám během listopadu. Nepůjde o trestní oznámení, spíše půjde o žalobu na ochranu osobnosti. Chci se bránit plným jménem u soudu,“ řekl Šošovička.

Podotkl také, že se chce právní cestou bránit i proti výrokům šéfa brněnského státního zastupitelství Petra Coufala, který podnět k vyšetřování postupu Šošovičky podal. „Ještě to zvážím po dohodě s právníkem,“ uvedl vyšetřovatel.

Postup Šošovičky v této kauze již dříve zkoumala Inspekce ministra vnitra, která dospěla k závěru, že Šošovička ani jeho podřízení nespáchali žádný trestný čin. Ke stejnému závěru nedávno došli i zástupci olomouckého okresního státního zastupitelství.

Šošovičkův postup v kauze Čunka nyní ještě zkoumá vedení protikorupční policie, které má zjistit, zda se vyšetřovatel nedopustil kázeňského přestupku. Pokud by kontrolní orgán zjistil, že se jej Šošovička opravdu dopustil, mohl by být potrestán například důtkou nebo snížením mzdy.

Jihlavský státní zástupce Salichov v srpnu zastavil Čunkovo trestní stíhání kvůli řadě procesních a skutkových vad v policejním vyšetřování a nesrovnalostem ve výpovědích hlavní svědkyně Marcely Urbanové.

Za nejzávažnější pochybení označil právě počínání vyšetřovatele Šošovičky. Salichov uvedl, že vyšetřování v Přerově bylo vedeno jednostranně a tendenčně. Vyšetřovatel například údajně Urbanové ukázal znalecký posudek nebo nevyslechl další důležité svědky.

Šošovička tvrdí, že při vyšetřování nijak nepochybil. O postupu Salichova by měla v nejbližších dnech rozhodnout nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. Média nedávno informovala o tom, že případ, v němž je vicepremiér podezřelý z přijetí úplatku, Salichov odložil nezákonně.

Oficiálně to ale zatím nikdo nepotvrdil. Šošovička se ke kauze jako takové odmítl dnes vyjádřit. Čunek byl podezřelý z toho, že jako vsetínský starosta přijal před pěti lety od realitní společnosti půlmilionový úplatek.

Kromě Čunka bylo zastaveno také trestní stíhání Petra Hurty ze společnosti H&BREAL, který údajně úplatek Čunkovi dal.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika