„V současné době se dolaďuje projekt a výběrové řízení na zhotovitele prací. Předběžně počítáme s tím, že pracovní činnost bude probíhat přes letní prázdniny a ke konci srpna bude ukončena," řekla Přerovskému a hranickému deníku starostka Milenova Milada Vašíčková.

„Jde o komunikaci na spodním konci obce. Když člověk přijede do Milenova ve směru od Drahotuš, jedná se o první odbočku vlevo. Opravovat se bude také komunikace ve směru na čističku odpadních vod," přiblížila starostka s dodatkem, že v minulých letech v obci proběhly jen menší korekce silnic, plánované opravy jsou ale svým rozsahem poměrně výjimečné.

„Tyto cesty už jsou ale v hodně špatném stavu. Je tam jen kamenitý podklad a hodně výtluků. Proto jsme zvolili takovou větší opravu," dodala Milada Vašíčková.

Dotčení obyvatelé se tak musí připravit na určitá omezení, která budou s opravami spojená. Obec ale prý bude své občany o konaných krocích průběžně informovat.

„Samozřejmě některá omezení ty práce přinesou, lidé se tomu budou muset trochu přizpůsobit," uzavřela starostka.

Milenov má na prázdninovou akci přislíbenou dotaci z Programu obnovy venkova Olomouckého kraje ve výši maximálně padesáti procent uznatelných nákladů. Obec předběžně počítá, že silnice na dolním konci dědiny si celkově vyžádá zhruba 700 tisíc korun. Druhá plánovaná oprava už bude financována pouze z obecního rozpočtu, její předpokládaná cena je do dvou set tisíc korun.