O oblíbenosti akce svědčil i fakt, že se u nádrže sešla více jak stovka lidí.

V Milenově se rozhodli oslavit začátek prázdnin se vší parádou. Prvním bodem v zábavném programu byla ukázka netradičních plavidel, které si přihlášení soutěžící sestavili doma. Nejvíce pozornosti diváků upoutal červený traktor značky Zetor 77.

„V pondělí jsme začali plánovat a během týdne, po večerech jsme traktor dávali dohromady. Poslední nátěr byl ještě dneska ráno, ale barva uschla rychle, takže se mohlo jít dopoledne na vodu. Doufáme ve vítězství,“ prozradil jeden z konstruktérů, devatenáctiletý Jakub Heger z Milenova.

Přehlídky netradičních plavidel se zúčastnilo celkem pět posádek, které pro diváky několikrát obkroužily nádrž. Jedna z posádek během své plavby dokonce předvedla baletní prvky, kterými pobavila příchozí.Po přehlídce netradičních plavidel přišla na řadu očekávaná soutěž v přejezdu přes lávku, kterou pořadatelé umístili, jak jinak, než na hladinu nádrže.

Do první kategorie „Mladší osmnácti let“ se přihlásilo celkem deset dětí, všechny se s vypětím všech sil pokoušely dostat na samý konec lávky. Děti následně vystřídali plnoletí, kteří se utkali v druhé kategorii.

Jako první lávku bez pádu přejel loňský obhájce vítězství Michal Malý, kterému se lávku podařilo přejet v čase necelých osm sekund.

„Přemýšleli jsme, jakou akci uděláme přes léto, abychom obyvatele zabavili. Já jsme si vzpomněla, že se kdysi dělávali podobné závody, už ani nevím, kde jsem to viděla. Proto jsme se rozhodli, že to zkusíme udělat i zde. Minulý - první ročník se vydařil, vyšlo počasí a dorazilo docela dost lidí. Rozhodli jsme se tedy akci v letošním roce zopakovat,“ prozradila starostka Milenova Milada Vašíčková.

Do nenápadné obce dorazili lidé z Hranic, Drahotuší, Klokočí, Lipníku i Hrabůvky. Na atmosféru si nemohl nikdo stěžovat.

„Moc se mi tu líbí, byla jsem tu i minulý rok a byla jsem nadšená. Mohla by se z toho stát taková každoroční prázdninová tradice. Bohužel nejsem úplně zdatný plavec, takže jsem se do soutěže nepřihlásila, jinak bych do toho určitě šla,“ zmínila jedna z návštěvnic akce.