Soutěžící budou rozděleni do pěti kategorií. Tu nejmladší vyplní děti ještě v předškolním věku. Další věková skupina bude sestávat z prvňáčků, druháků a třeťáků. Školáci navštěvující čtvrtou až šestou třídu společně vytvoří třetí kategorii. Další své výrobky spolu porovnají žáci sedmých, osmých a devátých tříd.

Do nejstarší kategorie, ve které se utkají soutěžící od šestnácti let, se mohou zapojit všichni ostatní, tedy i dospělí zájemci o práci s hlínou.

Jak název akce napovídá, všichni účastníci budou tvořit výrobky na námět Příroda v pohybu.

Přihlásit se k této kreativní soutěži není vůbec složité. Všichni, kteří by v sobotu chtěli své schopnosti poměřit s ostatními, případně se svými výtvory pochlubit i svým blízkým, mohou do 19. října nahlásit své jméno buď přímo u paní učitelky Evy Světnické, nebo přihlášku poslat na její e-mailovou adresu evasvetnicka@seznam.cz. Startovné k soutěži činí padesát korun.

Také vybavení k tomuto projektu je velice jednoduché. Soutěžícím bude stačit pracovní oděv a věci, kterými budou chtít svůj výrobek ozdobit. Dostatek keramické hlíny pořadatelé zajistí.

Výsledky a vyhodnocení soutěže se účastníci dozví přibližně ve 13.30. Hotová díla si pak po vypálení mohou odnést s sebou. Nejlepší tři soutěžící v každé kategorii dostanou věcné ceny v podobě keramických hrníčků.

Na akci jsou zváni všichni, kterým je keramika a práce s hlínou blízká. Povzbudit své favority však mohou přijít i ti, kteří se soutěže přímo nezúčastní.

(pm)