Ministr se zúčastnil také besedy se studenty gymnázia Jakuba Škody.

„Máme zájem o získání policejní budovy ve Smetanově ulici, která se uvolní po přestěhování policistů do někdejšího sídla ředitelství v ulici Čapka Drahlovského,“ vysvětlila předsedkyně Okresního soudu v Přerově Táňa Šimečková.

Podle jejích slov by se sem mohlo přemístit okresní státní zastupitelství. „Zastupitelství, které se nyní nachází ve stísněných podmínkách, by mohlo sídlit v jednom patře tohoto objektu. V dalších dvou by byla spisovna, v přízemí pak eskortní místnost a specializovaná jednací síň pro utajované svědky,“ nastínila záměr. Podle jejích slov se jedná o investici za zhruba 50 milionů korun.

„Je proto logické, že jsme chtěli ministra spravedlnosti se záměrem osobně seznámit,“ dodala předsedkyně soudu Šimečková. Pro potřeby justice se navíc už dříve uvolnily také prostory v budově bývalého Okresního úřadu v těsném sousedství soudu.

„Dnes je situace taková, že vytápíme kanceláře, které jsou prázdné,“ řekla Šimečková. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil byl s průběhem návštěvy spokojen.

„Přislíbili jsme zdejšímu soudu finanční příspěvek na dovybavení jednacích síní,“ shrnul ministr.

Jak řekl, bude se jeho rezort zabývat také možnostmi využití policejní budovy pro potřeby justice. „Připadánám to jako zajímavý nápad, protože obě budovy spolu sousedí a vytvářejí přirozený celek. Bylo by tedy dobré, kdyby je získal stát a neskončily v rukou soukromníka,“ zmínil se ministr.