„Jsme připraveni plnit úkoly s nejlepším svědomím. Naší hlavní prioritou však je, abychom se všichni vrátili v pořádku domů,“ řekl velitel jednotky Karel Krejčiřík. Jeho jednotka je již třetím oddílem z bochořské základny, která se do Kosova vydává. Vystřídá tam své kolegy, kteří se vracejí domů.

Vojáci budou plnit úkoly související s přepravou osob a materiálů. Dále budou provádět průzkumné a humanitární lety. V případě potřeby i hromadnou evakuaci. Vrátit by se měli před Vánocemi.

Většina vojáků má už se zahraničními misemi zkušenosti, ale jsou i takoví, kteří budou tento úkol plnit poprvé. „Na misi jsem ještě nikdy nebyl, ale obavy nemám. Poslední víkend před odletem strávím s rodinou a přáteli. S nimi budu ve spojení i na misi,“ svěřil se jeden z příslušníků mise Martin Gajdoš.

S vojáky se včera rozloučili také civilní zaměstnanci letiště a hosté. Mezi nimi byl přítomen i například velitel Vzdušných sil České republiky Ladislav Minařík. „Vojáky vyprovázím hrdě, neboť věřím v jejich odvahu,“ řekl ve svém projevu k nastoupené jednotce Ladislav Mynařík.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika