I když se letošní ročník kvůli nepříznivému počasí musel konat v prostorách lipnického kina Svět, a ne na hlavním náměstí, jak původně pořadatelé plánovali, náladu přítomným to nijak zvlášť nezkazilo.

„Je tu sice trochu stísněný prostor, jak pro vystupující, tak pro diváky, ale děti jsou nadšené i tak. Těšily se už od rána,“ řekla jedna z přítomných Lenka Kapková, která do kina dorazila se dvěma dětmi. Poté, co se stovky návštěvníků vměstnaly do budovy kina, odstartoval kolem desáté dopoledne hlavní program a na podiu se postupně představily s divadelními a hudebními vystoupeními děti ze základních, mateřských i uměleckých škol.

Svým pečlivě připraveným muzikálem s pásmem lidových her a písniček rozproudily diváky děti ze záhorského folklórního souboru Maleníček, které se představily mezi prvními. Po nich následovalo taneční country vystoupení žáků Základní školy Hranická a velký potlesk a obdiv diváků sklidili prvňáčci, kteří se jako čerti a čertice představili v dokonale připraveném pekelném vystoupení.

Princ s dřevěným mečem

Hlavním bodem programu pak byla pohádka „Princ s dřevěným mečem“ v podání žáků Základní školy Osecká, kterou odehráli ve vlastnoručně vyrobených kulisách.

Nejvíce ze všeho ale celý sál zářil zelenou barvou. Jak už napovídá samotný název slavností, nejvíce přítomných totiž dorazilo v kostýmu vodníka. Atmosféru podvodního světa navíc dokonale navodily i výtvarné práce dětí s tematikou záhorských pohádek.

Na akci se i soutěžilo, a to nejen o nejoriginálnější kostým, ale organizátoři připravili ocenění i pro nejlepší čtenáře.

„Vodník Kašňák předá spolu se starostou města knihu nejlepšímu čtenáři dětského oddělení za uplynulý školní rok,“ sdělili pořadatelé. Již tradičně byly také vybraným prvňáčkům slavnostně předány „knížky pro prvňáčka“. „Nejšikovnější čtenáři dostali knihu, která byla vydána pouze pro tuto příležitost a dětem ji věnuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci projektu Podporujeme čtenářskou gramotnost,“ dodali na závěr. (svr)

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku