Na fotbalovém hřišti, zvyklém spíše na honění za míčem, se tentokrát honili malí prckové s hadicemi v rukou. „Letos máme zde v Opatovicích už sedmnáctý ročník soutěže mladých hasičů o putovní pohár starosty Sboru dobrovolných hasičů,“ informoval starosta sboru Radek Lanica.

Sobotní opatovická soutěž je jedním ze závodů, které jsou zasazeny do Velké ceny okresu Přerov. Malí hasiči objíždějí jednotlivé závody a na konci roku přijde sečtení bodů a odměny za celkové umístění.

„Celý rok se soutěží ve dvou kategoriích a to mladších a starších žáků,“ upozornil Radek Lanica. V kategorii mladší se v Opatovicích představilo jedenáct účastníků, ve starší bylo družstev sedmnáct. „Jsou zde družstva nejen z celého okresu Přerov, ale například i z okresu Nový Jičín,“ doplnil starosta Sboru dobrovolných hasičů v Opatovicích Radek Lanica.

Někteří prckové, zejména v mladší kategorii, měli kolikrát problém se z hadicemi poprat. Přesto bojovali a nic nevzdávali, i když se pokaždé vše nepodařilo. Během dopoledne dokonce malé hasiče chvíli zkrápěl i hustší déšť. „Mě to nevadí, stejně jsem celý mokrý, jak strkám do vody ruce,“ řekl upřímně jedenáctiletý Daniel, který u svého družstva obsluhoval nádrž s vodou.

Podobných nadšenců bylo plné opatovické fotbalové hřiště. Hasičský sport je v obcích na Přerovsku a Hranicku velmi populární a sobotní den to jen potvrdil. (zem)