Nejstarší kategorii totiž opanovala třináctiletá Simona Žabková, jediná dívka ve čtrnáctičlenné skupině.

„Myslím, že to bylo hodně o štěstí. Nepřijela jsem tady proto, abych soutěž vyhrála. Na druhou stranu jsem chtěla potěšit svého taťku a vedoucího kroužku, protože se hodně snažili, abych se dostala na vyšší úroveň. To, co jsem tady dokázala, umím jen díky nim," poděkovala vítězka svým učitelům.

Štěstí v sobotním kole soutěže ale určitě nebylo rozhodujícím článkem úspěchu. Vždyť žáci, ale i předškoláci, kterých na startovní listině sešlo celkem pětatřicet, museli prokázat výborné znalosti v náročném teoretickém testu se zaměřením na myslivost, v poznávání různých přírodnin a v neposlední řadě museli předvést přesnou mušku při střelbě ze vzduchovky. Střelba na vzdálenost deseti metrů ale jistě patří mezi ty nejoblíbenější disciplíny.

I vzhledem k úkolům které mladí myslivci absolvovali, se okresní kolo přírodovědné soutěže konalo právě v arboretu Střední lesnické školy Hranice.

„Akci jsme do arboreta přesunuli už loni. Předtím jsme ji pořádali na střelnici, ale tohle prostředí je k soutěži přeci jen vhodnější," řekl Bohumil Kristek, vedoucí kroužku mladých myslivců v Hranicích.

Hraničtí malí lesníci se spolu setkávají každou sobotu. Nejde přitom jen o trénování střelby nebo učení se teoretických otázek na soutěže. Například v letos dlouhém zimním období členové kroužku chodili několikrát přikrmovat lesní zvěř, za což byli v sobotu po zásluze odměněni.

Okresního kola významné dětské soutěže o přírodě a myslivosti se zúčastnili členové kroužků v Hranicích, Partutovicích, Týnu nad Bečvou, Hutisku-Solanci i ve slovenském městě Levice.