Chytalo se stylem chyť a pusť. Body rybářům přibývali každým centimetrem ulovené ryby. Nejmenší úlovek měřil sedm centimetrů a největší čtyřicet čtyři. Mladí nadšenci vytáhli z nádrže pěkných sto čtyřicet ryb.

„Hodnotili jsme všechny úlovky. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. Ti starší mají s lovem ryb více zkušeností, tak jsme chtěli, aby to bylo spravedlivé,“ řekl Deníku ředitel závodu Miroslav Pazlar z místní organizace Českého rybářského svazu Hranice, která tyto závody pořádala se svolením města Potštát.

V mladší kategorii se utkali závodníci ve věku do 13 let a ve starší od 14 do 16 let. „Dneska to moc nejde,“ řekl při vytahování třetího úlovku čtrnáctiletý Jaroslav Dudáš z Hranic, který se rybaření věnuje bezmála dva roky. Mezi soutěžícími nechyběly ani dívky, sešly se zde rovnou tři a té nejmladší bylo teprve pět let.

Vítězný pohár v mladší kategorii si nakonec odnesla s 505 body devítiletá Ludmila Oravová a rovných 776 bodů zajistilo prvenství ve starší kategorii šestnáctiletému Miroslavu Pazlarovi.