Své starosti se tímto hrůzným způsobem rozhodl vyřešit dvaatřicetiletý mladík z Opatovic. Tragédie se stala v neděli 15. února pětadvacet minut po poledni.

„O půl jedné odpoledne jsme dostali hlášení, že v železniční stanici Teplice nad Bečvou byl projíždějícím vlakem sražen mladý muž z Hranicka,“ potvrdila smutnou událost tisková mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková. „Jednalo se o dvaatřicetiletého mladíka,“ upřesnila stáří oběti.

Na místo okamžitě vyrazili kriminalisté, aby šetřením na místě zjistili, že mladý muž stál na nástupišti a v okamžiku, kdy kolem něj projížděl osobní vlak z Valašského Meziříčí do Hranic, skočil mezi dva jeho vagony.

Strojvedoucí tedy chlapcův sebevražedný úmysl vůbec nemohl předpokládat. „Jeden z vagonů muže zasáhl a odrazil jej zpět na nástupiště, kde mladík na následky zranění okamžitě zemřel,“ dodala policejní mluvčí s tím, že k zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Tragická nehoda ochromila na sedmdesát minut veškerý provoz na trati Hranice – Valašské Meziříčí.

„Ve 12.25 hodin byl provoz zastaven a ve 13.45 nám vyšetřovatelé povolili jej alespoň na jedné koleji znovu obnovit,“ řekl tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Nedělní událostí stoupl na Hranicku počet obětí železničních nehod za tuto zimu na čtyři. Dva dny před loňským Silvestrem zahynuli v blízkosti stanice v Drahotuších pod koly vlaku osmnáctiletá dívka z Hranic a její o dva roky starší přítel z Drahotuš.

Letos v lednu vyšetřovali policisté sebevraždu muže na kolejích v Hustopečích nad Bečvou a včerejší případ v Teplicích nad Bečvou byl během posledního čtvrt roku už třetí v pořadí.

Karteřina Kapková