„Tradiční slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne o půl čtvrté odpoledne. Akce bude zahájena cyklistickou vyjížďkou, sraz účastníků je o půl druhé na Šromotově náměstí v Hranicích. Pojedeme do Lhotky, Olšovce a Stříteže nad Ludinou, kde si společně prohlídneme Humplíkův vodní mlýn, malé muzeum minerálů pana Petra Čočka a výstavu fotografií z archeologické expedice Sibiř 2014," řekla organizátorka cyklistických výletů Olga Vilímková z Hranické rozvojové agentury.

Uzavření cyklistické sezony pro zájemce zdravého cestování po Hranicku proběhlo při Střítežských hodech také v minulém roce. A stejně jako vloni si malí i větší žadatelé budou moci i tentokrát vyzkoušet projížďky na koloběžkách, které jsou přes rok k dispozici v Informačním centru Moravská brána v Hranicích.

Soutěž Mlynářský krajánek je sportovně-naučnou akcí, při které se cyklisté kochají krásami Hranicka a dozvídají se zajímavosti z historie jednotlivých lokalit. Na kolách přitom jezdí všechny věkové kategorie.

„Nováčci soutěže se stanou mlynářskými prášky, další úspěšní účastníci budou pasováni mlynářskými tovaryši, mlynářskými mládky a stárky a nejvyšší pasovanou hodností je pantáta," upřesnila Olga Vilímková s tím, že po obdržení pasovacích listů a pamětních placek ve Stříteži proběhne slosování o věcné ceny.