„Snaha o zvýšení bezpečnosti chodců vedla město Hranice k tomu, že od 3. ledna 2018 nasadilo v ulicích radar na měření rychlosti projíždějících vozidel. Mnozí řidiči totiž mají problém ve městě sundat nohu z plynu a dodržovat předepsanou rychlost,“ vysvětlil mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Místo nákupu několika radarů se vedení radnice rozhodlo pro nákup jednoho, zato však mobilního přístroje.

„Město při pořizování radaru vyšlo ze zkušeností jiných měst a po posouzení všech aspektů zvolilo technologii, která umožňuje přemisťovat radar mezi lokalitami podle potřeby,“ informoval Petr Bakovský.

Čtyři stanoviště

Měření bude probíhat vždy na jednom ze čtyř určených stanovišť. Ty se nachází na Smetanově nábřeží u haly Naparia, v sadech Čs. Legií, u stadionu SK Hranice a v Drahotuších na ulici K Nádraží.

„Nyní jsou zprovozněny lokality Smetanovo nábřeží a sady Čs. Legií. Zbývající dvě lokality budou zprovozněny na jaře 2018,“ uvedl mluvčí.

„Původně bylo vytipováno osm lokalit, ne všude je však možné radar nainstalovat. Musí být splněné podmínky pro to, aby bylo měření průkazné,“ pokračoval Petr Bakovský.

U řidičů zatím mobilní radar vyvolává smíšené pocity.

„Je pravda, že rychlost se dodržovat má. Ale vzhledem k tomu, že kolem radaru momentálně projíždím každý den několikrát, mám strach, že se jednou zamyslím, pojedu 51 km/h a bude po srandě,“ řekla jednadvacetiletá Karla Vlasáková. 

autor: David Král