Ze zlepšených podmínek se nyní raduje nejen vedení organizace, ale také klienti Domova.

„V patře se udělaly nové koupelky, které jsou opravdu krásné. Myslím, že ty novinky určitě splní svůj účel. Třeba se starými výtahy už byly problémy, zatímco ty moderní jsou skutečně prvotřídní a protihlukové. Vypadají jako z amerického hotelu," těší Vlastislava Kavku, který je klientem hranického domova seniorů už dvacet osm let.

V souvislosti s modernizací Domova seniorů prošel opravou společenský sál, zrekonstruovalo se celkem 33 koupelen, zařídila se vodoléčba, vybudovala se i malá kaplička a důležitou součástí byla instalace šesti nových výtahů.

„Jsme opravdu velice rádi, že se to všechno stihlo podle harmonogramu a nedošlo k žádným prodlevám. Pracovníci to zvládli lépe, než jsme čekali. Například bezbariérové koupelny teď mohou používat vozíčkáři i lidé, kteří při chůzi používají hole," konstatovala ředitelka Domova seniorů v Hranicích Simona Hašová.

Nemohli dělat všechny výtahy současně

Domov seniorů v HranicíchZástupci společnosti, kteří v budově necelý půlrok pracovali, potvrdili, že v současnosti jsou nejdůležitější práce už u konce.

„Skončili jsme vlastně už minulý týden. Teď už jen doděláváme ozvučení sálu a elektronicky tak ten prostor dolaďujeme," řekl stavbyvedoucí Tibor Hvizdák.

Nejvíce starostí podle něj nastalo právě při výměnách výtahů. V každé ze dvou budov totiž musely zůstat dva z nich v provozu a pracovat se tak mohlo jen na tom zbývajícím.

„Nemohli jsme dělat všechny výtahy současně. I když na to nebylo příliš času, nakonec jsme to zvládli asi s třídenním předstihem," poznamenal stavbyvedoucí.

Opravy za 11 milionů, většina z dotace

Akce, která trvala od začátku ledna do poloviny května, si vyžádá přes jedenáct milionů korun. Osm a čtvrt milionů činí dotační příspěvek, zbývající část půjde z městské pokladny.

„Díky modernizaci se naši senioři budou cítit spokojeně a bezpečně, a o to jde především. V tom se městu ta investice vrací," konstatovala místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová.

Obyvatelé a zaměstnanci Domova seniorů v Hranicích si tak v posledních měsících prošli už druhou náročnou rekonstrukcí objektu v relativně krátkém časovém rozmezí. Před dvěma lety se totiž budova zateplovala kvůli dřívějším velkým energetickým ztrátám.