Snížení se týká druhého z retardérů ve směru od křižovatky u bývalého kina. „Retardér bylo nutné opravit. Při této příležitosti se také snížil, a to na minimální možnou výšku," sdělil mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

„Všechny zpomalovače v této ulici byly původně vyšší a bylo jich více. Jeden jsme již před několika lety zcela odstranili, ostatní jsme snížili. Teď tedy došlo ke snížení i posledního, který zbýval," doplnil.

Zástupci města si uvědomují, že zpomalovací prahy se u řidičů netěší příliš velké popularitě.

„Řidiči nemají retardéry v lásce, ale co si budeme povídat, kdyby všichni z nich dodržovali předepsanou rychlost, zpomalovače by nebyly vůbec potřeba. Právě v inkriminované oblasti však v minulosti k porušování předpisů docházelo velice často," připomněl Petr Bakovský.

„Retardérů zde vždycky bývalo zbytečně moc, taky byly hodně vysoké. Na jednu stranu chápu, že je potřeba v některých místech ve městě řidiče v rychlosti omezit, ale zasekat ulici, která má nějakých sto metrů, čtyřmi nebo pěti retardéry mi přijde jako až příliš důsledné," myslí si jeden z řidičů Robert Pecha. „Je pravda, že teď už je to mnohem lepší než před několika lety," kvituje úpravy, ke kterým došlo.

Další část Hranic, kde je podle mnohých „přeretardérováno" představuje úsek od Slávie kolem Střední průmyslové školy, k supermarketu Billa. Zde však naopak na začátku tohoto roku další retardér přibyl. Umístění zpomalovače v kopci s sebou tehdy neslo velké rozhořčení. 

Autor: David Král