„Všichni na mě hledí jako na svatý obrázek. Prozatím jsem se v Hranicích setkala se samými kladnými reakcemi, tak snad to vydrží i do budoucna," řekla s úsměvem nová městská strážnice, která se do Hranic přesunula z Chebu.

„Už první týden mého působení v Hranicích mě tady zastavil v podloubí takový starý pán, který se mě zeptal, jestli když mám tu uniformu, tady vážně sloužím. Když jsem mu řekla, že ano, že takhle oblečená bych jinak chodit nemohla, tak mi potřásl rukou, pogratuloval a popřál mi, ať to tady s nimi nějak vydržím," vylíčila s radostí.

Chtěla k jízdní, skončila u cizinecké

Vztah k uniformám si patrně vypěstovala prostřednictvím otce, který působil v armádě.

„Do armády mě to ale moc nelákalo. Zas všeho moc škodí," vysvětlila.

„Mým velkým koníčkem jsou koně, a tak jsem si moc přála k jízdní policii. Tam však ženy nechtěli, a tak jsem skončila u cizinecké policie v Praze," popsala své začátky, tehdy ještě u státní policie.

Po deseti letech se přesunula k Městské policii v Chebu, kde působila do teď.

I v okrese Cheb se nachází město Hranice, Monika Rendlová však zamířila do Hranic na opačném konci republiky.

„Zatím bydlím v Odrách, ale v budoucnu bych ráda přímo do Hranic. Sice jsem přišla z velké dálky, ale tady mám spoustu známých i rodinu, takže to není zas tak nové prostředí," prozradila.

Spíše pomáhat, než perzekuovat

Práce u městské policie je pro Moniku Rendlovou atraktivnější a pestřejší než u policie státní.

„Třeba jednou v mém minulém působišti nám takhle volala paní, že její maminka s omezenou pohyblivostí upadla, a že jí nemůžou zvednout. Maminka byla silnější, měla asi 140 kilo a upadla zrovna v části bytu, odkud ji nebylo snadné zvednout. Když se nám to podařilo, zjistili jsme, že na nohou má starší hematomy, tak jsme zavolali sanitku. Druhý den se za námi stavil manžel zraněné paní a hrozně nám děkoval, že jsme jeho ženě zachránili nohu," uvedla jeden ze zážitků.

„Myslím, že smyslem naší práce je lidem pomáhat spíš, než je perzekuovat," dodala na závěr policistka.

Monika Rendlová

Věk: 41 let

O mojí činnosti: Jsem strážnicí Městské policie Hranice

Záliby a koníčky: Koně, sbírání turistických známek a vizitek

Oblíbený citát: „Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." Mark Twain

Můj sen: Hodně snů se mi již splnilo nebo právě plní. Ale je tu jeden takový holčičí, který asi zůstane pouze snem. Již od malička jsem si přála vlastního fríského koně.

Autor: David Král