„Svůj mopedmámuž šest let. Když jsem jej kupoval, stál asi 1500 korun. Investoval jsem už do něj tolik peněž, že bych si za ně mohl koupit rozestavěný dům. Ale o peníze nejde, je to můj koníček,“ řekl horký favorit na vítězství Pavel Krejčí. Jak dodal, při závodě je důležité nespadnout a dojet. Vítězství je až na druhém místě.

Návštěvníkům se tajil dech

Mopedy závodily ve dvou kategoriích. Po rozjížďce, která trvala pět kol, na startovní čáru nastoupili závodníci na speciálech, kteří svou dovednost předvedli na 2,8 kilometrech.

Přihlížejícím návštěvníkům se několikrát zastavil dech, když viděli, jak obratně projížděli závodníci ostrými zatáčkami. Adrenalin v krvi všech zúčastněných několikrát pozvedla i srážka dvou mopedů, která naštěstí skončila jen odřeninami. „Moped v kategorii speciálA jede kolem devadesáti kilometrů za hodinu, speciál B až sto kilometrů za hodinu. To už je pořádná rychlost,“ vysvětlil startující závodník Jindřich Ulčák.

Závod berou vážně

Po vystoupení mažoretek, které svým půvabem na chvíli přerušily řev motorů a rockové hudby, ukázaly svou výkonnost mopedy v kategorii originál na 2,5 kilometrech. „Já mám originál, jede tak padesát kilometrů v hodině. Na tento závod jsem se přihlásil z recese, ale přiznávám, že závody beru vážně,“ zaujatě uvedl Tomáš Kratochvíla.

Diváci po celou dobu závodů všem řidičům vášnivě fandili a vítěze řádně ocenili potleskem. Na prvním místě v kategoriiAspeciál se umístil Pavel Krejčí, v kategorii B speciál Milan Průša a mezi originály zvítězil moped Miroslava Jurečky staršího. „Dříve se v Radslavicích jezdily závody, ale pak se nějak přestalo. Tímto prvním ročníkem Radslavských žhavých rozetů jsme chtěli na tuto tradici navázat a nadále ji udržovat. Takže příští rok naviděnou,“ rozloučil se jeden z pořadatelů akce Pavel Hradil.