Tečku za dva roky trvající stavbou, kvůli níž se značně zkomplikoval život řidičů projíždějících Přerovem, udělal v pondělí 3. prosinceolomoucký hejtman Ivan Kosatík (ODS) spolu s přerovským primátorem Jiřím Lajtochem (ČSSD).

Ti přímo na mostě slavnostně přestřihli pásku a symbolicky tak zpřístupnili nový most cestujícím. Investice za bezmála 180 milionů korun zahrnuje stavbu nového mostu o délce 93,1 metru a šířce 15,25 metru, který má pět mostních polí a jeho součástí je i chodník s cyklostezkou a tři metry vysoká protihluková stěna.

„Stávající most přes řeku Bečvu byl vyzvednut na úroveň nového mostu a jeho délka je 92 metrů. Původní most byl přitom naposledy opravován před třiceti lety,“ shrnul jeden ze zástupců zhotovitelské firmy.

Mosty budou sloužit samostatně vždy pro jeden směr dopravy. V rámci nákladné investice, jejímž investorem je Olomoucký kraj, byla provedena rovněž rekonstrukce a výstavba navazujících komunikací a úprava tří křižovatek.

Součástí stavby byla i demolice nemovitostí na trase k novému mostu a vybudování cyklostezek, chodníků pro pěší a veřejného osvětlení. „Vnímáme, že Přerov je nejhůře průjezdné město v rámci kraje a dá se říci, že už v tomto směru předčilo i Olomouc,“ konstatoval olomoucký hejtmanIvan Kosatík (ODS).

Podle jeho slov je proto nutné dopravní situaci v Přerově postupně řešit. „Stavba mostu nastartovala jednu etapu a věříme, že budou krok za krokem následovat další,“ řekl.

Jak k tomu dodal přerovský primátor Jiří Lajtoch, jedná nyní město se zástupci Ředitelství silnic a dálnic o dalších významných dopravních akcích Přerova.

„Komunikace s ministerstvem dopravy byla v minulosti složitá. Říkali jsme si dokonce, že jestli s námi nebude nikdo mluvit, tak si lehneme na vozovku, abychom na věc upozornili,“ zavzpomínal na dobu před lety přerovský primátor Lajtoch.

Podle jeho slov je dnes situace jiná. „Ředitelství silnic a dálnic navrhlo a připravilo stavbu průpichu, ve fázi projektové dokumentace je také stavba mimoúrovňového křížení. Obě tyto akce by mohly být připraveny k zahájení realizace v příštím roce, nejpozději v roce 2009,“ uzavřel primátor.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika