Využívali jej lidé, kteří šli z centra města a ze Školního náměstí dolů po schodech k třídě Československé armády a dále do ulic Tesaříkova a Kropáčova.

Na havarijní stav mostu Deník upozorňoval již koncem března. Tehdy bylo podle města vše v pořádku, a to i přesto, že most byl dlouhodobě viditelně poškozen.

Podle slov občanů, kteří most denně využívají k cestě do zaměstnání nebo do obchodu odpadávaly kusy betonu přímo do vody. Z mostu v některých místech trčela železná konstrukce.

„O špatném stavu tohoto mostu víme. Jeho oprava se však zatím nedostala do rozpočtu města. Jeho pád nehrozí,“ tvrdil tehdy mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Blesková povodeň před dvěma měsíci však ukázala svou sílu i v této části města. „Budeme jej muset nechat odstranit. Nyní již probíhá projektová příprava nového přemostění. Zkusíme zažádat o dotaci ještě v letošním roce,“ řekl Bakovský.

Lidé si tedy mohou oddechnout. Most se pod nimi zřítit nemůže. Vstupu na něj zabraňují velké dlouhé železné tyče, které jsou umístěny z obou stran. Chodci musí zničený mostek přes Ludinu obejít. Zacházka naštěstí není dlouhá. Ke své běžné cestě si musí připočítat přibližně padesát metrů.

Pokud se však řešení tohoto problému bude odkládat, nachodí člověk, který tudy chodí dvakrát denně (například do práce a z práce zpět domů) za rok o téměř čtyřicet kilometrů více.