Strávili ho totiž zápolením v Zámecké zahradě. S výjimkou obce Věžky si soutěže plné humoru a recese nenechal z pozvaných ujít nikdo další.

S úderem čtrnácté hodiny se družstva z jednotlivých obcí, rozlišená barevnými triky, seřadila u soutěžních komisařů, aby si vyslechla, co je během nabitého odpoledne čeká. „Před vámi je osm soutěžních disciplín,“ dozvěděli se jejich budoucí absolventi.

„Nejprve poběží každý z vás parkur.“ Ač se tato informace nezasvěceným jevila jako dobrý vtip, týmy se skutečně odebraly k překážkám a s nasazením všech sil se je jaly překonávat. Nejrychleji se to podařilo Vlkoši, za ním následovala obec Čechy a třetí v pořadí skončila Horní Moštěnice.

„Druhou disciplínou je koulení popelnic,“ oznámil pak mužstvům konferenciér akce, zpěvák zvaný Mošna z přerovské kapely Tchoři.

Velké pozdvižení vyvolala další disciplína, v níž hrála hlavní roli mužská síla. Pořadatelé totiž přivezli vojenské vozidlo V3S, nad jehož korbou se houpal na háku a lanech zavěšený kmen. Každé družstvo jej muselo nadzvednout a postupně pouštět, dokud nezůstal na bedrech posledního soutěžícího. Ten jej pak musel udržet nejméně pět vteřin.

Následné přetahování lanem bylo spíš otázkou taktiky než síly, stejně tak jako další disciplína s názvem Úklid obce. „Soutěžící musí za pomoci dlouhých tyček posbírat z tanečního parketu všechny kyblíky,“ vysvětlil Mošna a další z pořadatelů už mezitím připravoval proutí pro další soutěžní úkol.

„Nazvali jsme ho Lov na dotace a spočívá v tom, že každá obec si musí vyrobit svůj vlastní luk a několik šípů a pak se jimi trefit do terče,“ uvedl konferenciér. Zdolávání opičí dráhy připomínaly poslední sportovní výkony soutěžících družstev.

Pořadatelé však tuto disciplínu pojmenovali Agroturistika. „Poslední váš úkol bude spočívat v tom, jak jste schopni propagovat svou obec,“ vyslechli si na samý závěr odpoledne závodníci, kteří museli společnými silami vymyslet čtyřverší, jež by opěvovalo jejich domovinu.

Jeho přednes pak doprovázeli tanečními kroky a s pompony v rukou. Více než o výsledky šlo v tomto sportovním klání o legraci a utužení vzájemných vztahů mezi sdruženými obcemi Mikroregionu Moštěnka. Sešly se již pošesté a náležitě si své setkání užily.

V pozdním odpoledním programu nechyběla mimo jiné ani pěvecká soutěž nebo tombola o hodnotné ceny. K tanci a poslechu zahrála večer skupina Quantum z Olomouce a příjemnou tečkou za celou akcí bylo vystoupení Juliána Záhorovského z televizní soutěže Superstar.