Ta si dává za cíl sblížit svět zdravých a handicapovaných osob. Setkání dvou světů se zde koná už podeváté.

Areál výstaviště v pátek zaplnilo několik desítek sociálních ústavů a dalších zařízení z různých koutů republiky. Na podiu se střídali profesionální umělci spolu s postiženými klienty. Akce pokračuje i dnes.

„Předpokládáme, že se včerejšího programu zúčastnilo na pět až šest tisíc hostů,“ informovala jedna z organizátorek Mostů Kamila Stroinova.

„Na této akci moderuji asi už počtvrté, a pokaždé je tu báječná atmosféra. Obdivuji, jaký talent mají vystupující klienti z různých ústavů, ale nejvíce smekám před jejich vedoucími. Vykonávají záslužnou práci a mnohdy za to nejsou ani adekvátně oceněni,“ řekl známý moderátor Petr Jančařík, který se spolu se svým synem Michalem pravidelně zúčastňuje Mostů.

V programu v pátek vystoupil například silák Železný Zekon a folklorní soubor Igok z Ukrajiny. Nechyběly ani ukázky policejní, hasičské a vojenské techniky.

S činností policie se navíc mohli účastníci Mostů blíže seznámit na akci Občan a bezpečnost, která se konala u nové policejní budovy těsně před branami přerovského Výstaviště.

„Přijel nás sem celý autobus, z toho asi deset našich klientů zde účinkovalo. Moc se nám tu líbí. Akce je perfektně zorganizovaná a program je tak nabitý, že je stále na co se dívat,“ svěřila se vychovatelka Alena Ambrozková z organizace pro handicapované s názvem Vincentinumve Šternberku.

Na akci se však nesjely jen ústavy z Moravy, ale také z Čech. „Jsme tu podruhé. Přijelo nás asi dvacet a vystoupili jsme zde s pohádkou, kterou jsme trénovali téměř celý školní rok. Toto vystoupení bylo pro nás premiérou, ale pochlubíme se s ním i na jiných akcích,“ řekla vychovatelka Iveta Pavlíková z Diagnostického ústavu sociální péče v Černovicích u Tábora.

Páteční program vyvrcholil večerním programem nazvaným Hvězdný večer, na kterém vystoupila celá řada umělců z českého šoubyznysu. Mosty budou pokračují i dnes, kdy se brány výstaviště otevřou opět v 9 hodin.