Hlavní myšlenkou tohoto projektu je přiblížit dva světy - zdravých a postižených lidí, kteří by se měli bez předsudků setkat na jednom místě. Pořadatelé pro ně už připravili zábavný program, který by měl setkání zpestřit.

„Za zmínku stojí sportovní a vědomostní soutěže, kulturní vystoupení, ukázky vojenské i policejní techniky, canisterapie, hipoterapie, otevřen bude i pavilon chráněných dílen,“ připomněla za organizátory Kamila Stroinová ze správy Výstaviště.

V kulturním programu Mostů se představí i hvězdy televizní soutěže Superstar jako Sámer Issa, Petr Bende či David Spilka. Páteční „Hvězdný večer“ bude na pódiu hostit Věru Špinarovou, Ewu Farnou, Romana Vojtka, Yemi A.D. a představí se i taneční skupina Jad.

Tečku za večerem udělá ohňostrojová šou. Organizátoři myslí i na praktické záležitosti. „Parkování je zajištěno přímo na Výstavišti a vjíždět se do areálu bude zadní bránou. Příjezd bude vyznačen na komunikaci vedoucí k Výstavišti,“ připomněla motorizovaným návštěvníkům Kamila Stroinová.