Do terénu vyrazili i motorkáři z Přerova a z Hranic, kteří měli v neděli svůj první výjezd. Je to jediný klub v Olomouckém kraji, který se snaží probojovat do celosvětového motorkářského hnutí M.C.

„Jezdíme po klubech po celé České republice a seznamujeme se. Bereme se jako bratři. Každý klub má svůj otevřený den pro veřejnost, jeden den v týdnu,“ řekl jeden z motorkářů, který si říká Drobek. Podle jeho není vůbec jednoduché se do podvědomí ostatních motorkářů dostat. Předchází tomu dlouhá doba zkoušení, seznamování a oťukávání svých členů. Podle obecně známých pravidel mají ženy do jejich klubu vstup zakázán.

„Jezdíme ve skupině a máme přesnou hierarchii, kdo jede první a kdo poslední. Ten, který ji vede, kdo udává rychlost, tomu se říká road captain. Cíl je předem určený,“ dodal prezident hnutí Radek.

Opuštění hnutí je pro motorkáře ponižující, a proto se všichni snaží daná pravidla dodržovat a ctít. Podle jednoho z motorkářů je tento koníček časově náročný, někdy i na úkor jejich rodin.

„Naše manželky to musí ustát. Chceme jezdit, bavit se a nic jiného,“ prozradil jeden ze členů klubu.

Jak říkají, svou jízdu si chtějí vychutnat, a proto jezdí opatrně a přiměřeně rychle.

„Někteří řidiči aut jsou však vůči nám bezohlední,“ řekl Drobek. Většina motorkářů jezdí už od mládí a svému koníčku se věnuje naplno. Na otázku, jestli z nich někdo uvažoval o tom, že by se svého koníčku vzdal, všichni odvětili: „Jezdíme a budeme jezdit až do smrti.“