Na Hranicku máme zcela jedinečnou meteorologickou stanici. Funguje sice jen dva dny v roce, ale úspěšnost předpovědi je stoprocentní. Tato meteostanice nese název Letiště Karneval, a když je zrovna v provozu, můžete si být jistí, že nebude hezké počasí.

Po zkušenostech z minulých let byli tentokrát pořadatelé na pošmournou variantu dobře připraveni a veškerá hudební produkce tak probíhala v krytých prostorách. Drobné přepršky díky tomu návštěvníkům zážitek nijak nepokazily.

Užít si tak mohli například páteční koncert jedné z nejvýraznějších postav české alternativy, písničkáře Kittchena a jeho kapely. V typické kuchařské čepici odehrál atmosférický set, kterému by však, nutno podotknout, slušel o trochu čistší zvuk.

Zatímco Kitchen vybízel svou muzikou spíš k poklidnému kolíbání, rakouští DeadBeatz to energickým vystoupením v hlavním stanu pořádně rozhýbaly a navnadili tak všechny přítomné na sobotní program.

Hlavním tahákem druhého dne byla rapová stálice Prago Union. „Kato byl super. Skvěle rapoval, popíjel u toho whiskey, zkrátka pohodová nálada na pódiu i pod ním. Celé Letiště se podle mě letos povedlo,“ neskrýval spokojenost jeden z návštěvníků Hynek Bočan.

Po šesti letech to vypadá, že Letiště Karneval našel svou tvář. Organizátoři připravili letošní ročník v podobném duchu jako loni, a zdá se, že tento kompromis mezi hudebním festivalem a komorní přehlídkou alternativního umění Letišti sluší.