Do rekonstrukce komunikací a stavebních úprav investovalo město jen loni částku 106 milionů korun. Dalších 80 milionů utratí za opravy rozbitých cest a chodníků i v letošním a příštím roce.

„Všechny stavby v Přerově jsou kvůli mrazu dočasně pozastaveny. Nemůže se dláždit, nelze ani provádět zemní práce nebo úpravy na komunikacích, protože podklad je zamrzlý,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavel Gala. Stihnout opravit do konce roku se podařilo třeba Brněnskou ulici v Lověšicích.

Ostrůvek na hlavní silnici bude ale nutné znovu spravit, protože jej těsně před Vánocemi zdemoloval náraz auta. Při těžké dopravní nehodě zde 20. prosince zahynul mladý řidič, který do ostrůvku čelně najel.

„Práce na opravách poničeného ostrůvku teď musely být načas přerušeny. Jakmile to ale počasí umožní, začne se znovu spravovat,“ ujistil Gala.

Pozastaveny jsou i práce v Nerudově ulici v Přerově, kde se opravuje komunikace i s přilehlými chodníky a dělníci už na podzim začali cestu dláždit. Původně do konce loňského roku měla být hotová propojovací komunikace mezi ulicí 9. května v Přerově a místní částí Újezdec. Součástí stavby za 28 milionů korun je i cyklostezka.

„Zatím to není dokončené a důvodem je počasí. Nic se ale neděje, s mrazem a přerušením prací musíme v zimě počítat. Firmy mají na provedení všech zmíněných staveb čas až do července,“ vysvětlil dále Gala. Přerovský magistrát vyčlení v letech 2009 až 2010 na celkem dvaatřicet staveb částku kolem osmdesáti milionů korun.

Město plánuje letos například opravu Wurmovy, Smetanovy nebo Durchovy ulice v Přerově, kde došlo minulý týden k závadě na vodovodním potrubí. Investovat se bude ale i do místních částí Přerova. Kromě už běžících oprav v Čekyni – Borošíně projdou stavebními úpravami také Větrná ulice v Újezdci nebo Suchý potok v Žeravicích.

Kromě toho vypuknou na jaře dvě hlavní letošní investiční akce – stavba Tyršova mostu a rekonstrukce autobusového nádraží v Přerově.