„Přesně tohle jsou maličkosti, které mi ve městě vadí. Bohužel se na takové věci nehledí. Městská policie si svou povinnost splní pouze ohlášením takové Chybějící kanalizační mříž na Nerudově ulici prozatím nahradilo přenosné označení.události a Ekoltes, který byl na tu věc upozorněný, dal na místo mobilní označení. Od té doby se nic nestalo," prohlásil k problému zastupitel Hranic Miroslav Raindl.

Podle ředitele Ekoltesu Hranice Milana Vinklera čeká firma na dodání nových mříží. Těmi dosavadními prý už hranická společnost nedisponuje.

„Skutečně nyní očekáváme dodávku nových mříží, které bychom snad měli obdržet do příštího týdne. Nic jiného v tom není. Prozatím jsme tak na chybějící poklop upozornili nastavením přenosného označení," konstatoval ředitel Ekoltesu.

Kanalizační víko ve stejném místě na Nerudově ulici se však v rukou zloděje ocitlo už podruhé.

„Zloděj se ale tentokrát spletl, jelikož po první krádeži jsme tam nasadili víko plastové, nikoliv železné. Těch železných už ve městě mnoho není. Přibližně před třemi nebo čtyřmi lety jsme je postupně začali vyměňovat za víka plastová," podotkl Milan Vinkler.

S ukradenými mřížemi od kanálů se možná právě proto pracovníci Ekoltesu setkávají méně často, než tomu bývalo dříve. „Byly ale doby, kdy se tyto případy řešily v podstatě v celém městě," uzavřel ředitel.