Informoval o tom minulý týden Remon Vos, spolumajitel společnosti CTP Invest, která hranickou továrnu vlastní.

„Multidisplay zahájí montáž LCD panelů pro cizí značky. Zatím má tři klienty,“ řekl Remon Vos. Podle jeho slov nyní firma zaměstnává 480 lidí z původních 900, kteří v ní pracovali na konci května, než továrna zahájila téměř půlroční odstávku.

Od té doby začala firma rekonstruovat první montážní linku na LCD monitory. Z původních devíti stovek zaměstnanců zatím společnost nikoho nepropustila. „Sto lidí odešlo samo, další jsou zaměstnáni u nových firem v areálu,“ uvedl Vos.

Části pracovníků našla společnost dočasné uplatnění u jiných výrobců. „Jezdíme pracovat do Ráječka u Blanska. Vozí nás tam autobusy, děláme na směny, nevýhodou je to, že cesta tam a zpátky trvá strašně dlouho,“ popsal současnou situaci jeden ze zaměstnanců továrny Multidisplay.

Další pracovníci by měli najít uplatnění u nových investorů. Se třemi firmami už společnost CTP Invest podepsala smlouvy, s dalšími jedná. „Výhodou je to, že vedle hal můžeme nabídnout i stovky kvalifikovaných lidí,“ podotkl Remon Vos.

Prvním novým investorem je výrobce plastových výlisků Etimex, který zaměstná 160 lidí. Další prostory si pronajala firma Jyco Europe, výrobce těsnění pro automobilky a stavební průmysl.

Od března příštího roku zaměstná 200 lidí. Třetím podnikem v areálu je Sendio, producent výrobků pro domácí spotřebu, který potřebuje 350 lidí. „Do šesti týdnů podepíšeme smlouvy se třemi IT firmami z Tchaj-wanu, Spojených států a Německa,“ dodal Vos.

V příštím roce chce CTP Invest postavit v areálu další haly. „Využití areálu společností CTP Invest je mnohem větší než původně předpokládala společnost Philips, kvůli které se průmyslová zóna stavěla,“ uvedla hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Výhodou areálů společnosti CTP Invest je podle místostarostky i jejich flexibilita. „Pokud některý z investorů odejde, může halu začít využívat další zájemce,“ sdělila Radka Ondriášová.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Multidisplay nebude propouštět, přijdou noví investoři

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika