Firma koupila od města parcelu v roce 2003 s tím, že na ní do čtyř let postaví polyfunkční budovu. Projekt se ale nakonec dosud nerealizoval. Radní nyní umožnili firmě dluh postupně splácet.

Město prodalo společnosti pozemek o rozloze 940 metrů čtverečních za zhruba 378 tisíc korun a pokuta pro firmu, která nedostála svým závazkům, má činit přibližně třetinu kupní ceny.

„Společnost nezačala objekt stavět z důvodu nedostatku peněz. Rada města schválila uzavření dohody, podle níž bude firma splácet dluh formou splátkového kalendáře,“ vysvětlila náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková (ODS).

Podle mluvčího přerovského magistrátu Bohuslava Přidala mělo město několik možností, jak vzniklou situaci řešit.

„Kromě sankce byla ve hře i varianta, že společnost vrátí pozemek zpátky městu,“ přiblížil Přidal. To by ale podle zástupců města bylo příliš složité kvůli obavám z exekuce, protože na pozemku jsou zástavy. Město chce dát navíc firmě šanci, aby projekt dotáhla do konce.

Společnost Rondo Restaurant měla záměr postavit na parcele třípatrový multifunkční objekt, kde by byly obchody a kanceláře.

„Tento dům by architektonicky nijak nenarušil lokalitu a zapadl by do obytné části. Navazuje totiž na stávající zástavbu,“ přiblížil vedoucí majetkoprávního oddělení právního odboru přerovského magistrátu Miloslav Dohnal.

Informace od zástupců firmy Rondo Restaurant, v jakém časovém horizontu hodlá stavbu realizovat, se ve středu nepodařilo získat.