Muž s tím neměl problém a aplikaci si stáhl. Pak se v domnění, že se jedná o jeho kryptopeněženku, přihlásil a potvrdil platby na cizí účty, které již byly od neznámého pachatele předvyplněné. Postupně tak odeslal několik částek v celkové výši 380 tisíc korun. Tím to ale neskončilo.

Americkou studentku někdo okradl. Ilustrační foto
Zloděj v Přerově okradl americkou učitelku. Připravil ji o cestovní doklady

Podvodník navíc požádal jménem poškozeného banku o poskytnutí dvou půjček ve výši 1,2 milionu a 634 tisíc korun. K půjčkám ale bylo nutné doložit potvrzení o výši příjmu, které poškozený nedodal, díky čemuž banka žádosti o půjčky naštěstí zrušila.

Nemilé překvapení čekalo muže, který se po víkendu vrátil ke svému autu zaparkovanému na Cementářském sídlišti v Hranicích.
Policie hledá, kdo poškrábal lak luxusního auta na sídlišti v Hranicích

„Pokud by poškozený v určitý okamžik neprohlédl jejich lest, mohla být škoda několikanásobně vyšší, než ta, která mu vznikla. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů souvisejících s touto problematikou a jednoho trestného činu ve stádiu pokusu," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.